Dom seniora „Złota Jesień” pod Warszawą – informacje o pobycie

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak zadbać o potrzeby bliskiej osoby, która z racji swojego wieku może wymagać pomocy. Seniorzy wymagają wsparcia w różnym zakresie – niektórzy są całkowicie samodzielni, innym należy zapewnić właściwą opiekę. Bywa, że nawet takie proste czynności jak zakupy czy przyrządzenie posiłku zaczynają seniorom sprawiać kłopoty. Równie problematyczne dla starszych osób może okazać się wyjście do sklepu – bywa że zdrowie nie pozwala im na opuszczanie mieszkania i to dzieci czy wnuki muszą zająć się dostarczeniem im potrzebnych sprawunków.

 

karta-informacyjna-pacjent

Zdrowie – gdy nie można pozwolić sobie na pewne rzeczy

Jesień życia to niestety czas, gdy człowiek jest coraz mniej sprawny fizycznie i psychicznie. Wraz z upływem lat pojawiają się kłopoty fizjologiczne np. z oddawaniem moczu czy kłopoty z dbaniem o higienę osobistą. Pogarsza się również wzrok, co skutkuje trudnościami z czytaniem choćby ulotek przy opakowaniach leków czy z poruszaniem się. Wówczas czyjaś pomoc staje się nieodzowna.

Wolny czas seniora

Życie codzienne seniora często obfituje zwykle w dużą ilość wolnego czasu. Ważne jest, by zapewnić starszym osobom możliwość podejmowania różnych aktywności – odpowiednich do ich wieku i potrzeb. Może być to aktywność fizyczna – jak choćby wyjście na basen czy nordic walking, czytanie książek albo gra w szachy. Ważne dla seniora są też zajęcia wyciszające takie jak spacer czy relaksująca drzemka.

Senior w rodzinie

Seniorzy, podobnie jak każdy z nas, potrzebują poczucia bezpieczeństwa oraz bycia potrzebnym innym. Do tego starszym osobom często trudno pogodzić się z faktem, że ich aktywność jest ograniczona i są zdane na pomoc innych. Dlatego tak ważna jest empatia i cierpliwość wobec seniorów. Są różne sposoby zadbania o bezpieczeństwo i komfort życia seniora. Bywa, że starsze osoby przeprowadzają się do swych bliskich – dzieci czy wnuków – i to oni zapewniają im potrzebną opiekę.

Dom opieki „Złota Jesień” – zaspakajamy potrzeby seniorów

Niekiedy jednak rodzina z różnych powodów nie może się tego podjąć. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie opiekunki bądź dom opieki. Wybierając dom seniora „Złota jesień” pod Warszawą w województwie mazowieckim, mogą być Państwo pewni, że Wasi bliscy będą pod najlepszą opieką. Nasz wykwalifikowany i życzliwy personel dba o bezpieczeństwo i zdrowie naszych podopiecznych. W domu seniora „Złota Jesień” zapewniamy starszym osobom odpowiedni standard życia. Nasza położona wśród zieleni nowoczesna placówka jest doskonałym miejscem na spędzenie jesieni życia.


Prywatny Dom Opieki "Złota Jesień"
ul. Modlińska 284, 05-110 Jabłonna k. Warszawy
tel. 602 189 876, tel. kom. 22 782 48 58